Skip to main content

Proplan Kuzulu Köpek Maması ve Özellikleri

Köpeklerimizi iyi kalitede mama verirsek istekle tüketeceklerdir. Her öğünlerinde de düzen sağlamış olacaktır. İyi köpek maması köpeğin metabolizmaları için de yarar sağlar.
Köpeklerin hareket düzeylerinde değişmeler olabilir. Bunun için de devamlı egzersiz yapmaları gereklidir. Ayrıca eklem bölgelerinde zorlanmalar olmamalıdır. Köpeklerin kilosunu anlamak için sırtlarını okşamak yeterlidir. Sırt bölgesinde yer alan kemiklerin sivri bir şekilde hissedilmemesi gerekir. Kaburganın sonun ve vücut kıvrımının azaldığı yerlerde belli olan bir bel şekli görülmesi gerekir.
Köpek maması köpeğin metabolizmasına katkı sağlamalıdır. Köpek mamayla egzersiz konusunda istekli olmalıdır. Eklemlerinde herhangi bir zorlanmaya sebep olmaması gerekir. Köpeğin sırt tarafında sivri bir şekilde kemiklerin hissedilmesini engellemelidir. Bel kısmı kıvrımlı olmalıdır. Kısacası vücudun iç ve dış yapısına olumlu bir katkı sunmalıdır. Proplan kuzulu köpek maması tüm bu özellikleri sağlayarak köpeğinizin sağlıklı beslenmesini sağlar.
Ucuz Köpek Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
Günümüzde köpekler için üretilmiş oldukça sağlıklı köpek mamaları bulunmaktadır. Ama köpek maması alırken bir takım konularda dikkat etmek gerekir. Ucuz köpek maması aynı zaman da kaliteli olmalıdır.

  • Protein kaynaklı, vitamin dolu ve doğal antioksidan içeren köpek mamaları köpeğin bedensel gelişimi ve sağlığı açısından son derece faydalıdır.
  • Açık satılan kuru mamalardan uzak durulması gerekir.
  • Son kullanma tarihine dikkat ediniz.
  • İçerisinde sentetik koruyucu olan mamaları değil içerisinde C ve E gibi vitaminlerin bulunduğu mamaları almak en doğrusudur.

Köpek Taşıma İşlemleri
Şimdilerde evcil hayvanlarıyla birlikte seyahat etmek isteyen herkes için çeşitli alternatifler sağlanmış durumdadır. Köpek taşıma için birçok markanın ürünlerine bakabilirsiniz. Ama seçim yaparken köpeğin hareketini engellemeyecek türden ürünlere bakmak da yarar vardır. İnternet üzerinden aramalar yaparsanız sayısız alternatife ulaşabilirsiniz.
Günümüzde köpek taşıma çantalarının ortaya çıkması sayesinde uzun ya da kısa olan tüm yolculuklar da büyük rahat görülür. Genel olarak küçük köpekler için kullanılan çantalar özellikle de uçak yolculuklarında tercih edilir. Tabi hayvanınızı veterinere götürürken de bu çantalardan destek alabilirsiniz. Çeşitli yerlerden köpeğinize uygun olan bir taşıma çantası bulmanız mümkündür.